Stany Zjednoczone
Paul E. Berry
Ph.D. (1980) Washington University,
profesor botaniki, systematyk roślin, florysta, biogeograf.
wieloletni dyrektor Stanowego Herbarium Wisconsin
przy Uniwersytecie Wisconsin w Madison,
aktualnie m.in. dyrektor herbarium Uniwersytetu Michigan
Od wielu lat, wśród innych badań, zajmuje się także badaniami systematyki rodziny Fuchsia. Ma na swoim koncie wiele odkryć i publikacji dotyczących fuksji. Światowy ekspert.
W 2003 roku opublikował wyniki badań, prowadzonych z wykorzystaniem metod zegara molekularnego - co pozwala ujrzeć w nowym świetle historię rodziny Fuchsia.
Oto jego kariera naukowa:
2006– University of Michigan: Professor in Dept. of Ecology and Evolutionary Biology;
Director of the Herbarium and Associate Director of the Museum of Zoology
1998–2005 Professor and Director of the Herbarium, Botany Department, University of Wisconsin–Madison
1998– Research Associate, Missouri Botanical Garden, St. Louis, Missouri
1989–97 Associate Curator, then Curator, Missouri Botanical Garden, St. Louis, Missouri
1995–98 Adjunct Associate Professor, Biology Dept., Washington University, St. Louis
1989–97 Adjunct Associate Professor, Biology Dept., University of Missouri–St. Louis
1980–88 Assistant, Aggregate, then Associate Professor, Department of Organismic Biology, Universidad Simón Bolívar, Caracas, Venezuela (Dept. Chair, 84–86)
1978–79 Teaching Assistant, Department of Biology, Washington University, St. Louis
1975-76 Botanist, Commission for the Development of the South of Venezuela (CODESUR), Ministry of Public Works, Venezuela
1974-75 Herbarium Assistant, Instituto Botánico, Caracas, Venezuela
Polska
Wiesław Gawryś
Wicedyrektor Ogrodu Botanicznego PAN w Powsinie, kierownik Zakładu Kolekcji Botanicznych i Ogrodniczych, członek Rady Naukowej.
Stały współpracownik redakcji "Kwietnika"
Urodzony w 1954 roku, absolwent Technikum Ogrodniczego w Sochaczewie oraz Wydziału Ogrodniczego w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Od 1978 roku pracownik Ogrodu Botanicznego CZRB PAN w Warszawie, początkowo jako dendrolog, następnie jako specjalista od roślin tropikalnych (zwłaszcza paproci, fuksji i fiołków afrykańskich). Uczestnik wielu wypraw botanicznych m.in. do Korei Północnej, Wietnamu, Kazachstanu oraz Gruzji. Jest autorem ponad 200 prac popularnonaukowych, publikowanych w wielu czasopismach branżowych, a także współautorem spisu roślin drzewiastych oraz zielnych uprawianych w Polsce.
M.in. zgromadził największą w Polsce kolekcję fuksji botanicznych, którą można podziwiać w Ogrodzie Botanicznym Polskiej Akademii Nauk w Powsinie k/Warszawy.
Anna Banasiak (Łęcka)
Ukończyła w 2003 roku Akademię Rolniczą im. Augusta Cieszkowskiego w Poznaniu na kierunku Ogrodnictwo, specjalność: Kształtowanie Terenów Zieleni.
Pracuje we wrocławskim Ogrodzie Botanicznym od maja 2005 r.
Od stycznia 2006 r. zajmuje się działem gruntowych roślin ozdobnych.
Publikuje na temat fuksji w miesięczniko Ogrodu Botanicznego pt. "Ogród Wita" (wszystkie numery są dostępne na stronach internetowych Ogrodu).
W 2007 przygotowywała impezy, spotkania i publikacje na temat fuksji, która była w Ogrodzie Botanicznym we Wrocławiu ogłoszona "Rośliną Roku 2007".